Статті

Штучні квіти — колорит у кімнаті

Мабуть у світі немає такої людини, яка б не мріяла облаштувати інтер’єр свого житлового бу­динку так, аби він був гарним, модним і затишним. Зазвичай поряд з якісним ремонтом допомогти в цьому можуть квіти — кімнатні в горщиках і контей­нерах, зрізані в букетах і навіть штучні — у вишука­них вазах, підвісних кошиках, настінних компо­зиціях.

Штучні квіти завжди були в моді

Мода на штучні квіти то з’являється, то знову прохо­дить, але завжди знаходяться люди, яким подобається прикрашати ними своє житло. Вперше такі декора­тивні вироби почали використовувати ще в давньому Китаї та Єгипті. Виготовлені з папірусу, шовку, золота, воску або дорогоцінних каменів, вони представляли собою справжні шедеври. У спеціальних школах юних майстрів роками навчали тонкому ювелірному мисте­цтву, адже дуже непросто передати чарівність приро­ди, яку можна побачити тільки під час цвітіння рослин.

Такі роботи не можна порівняти з тими грубими квітками, які за радянських часів заповнювали наші магазини. Саме тому прикрашати свої домівки штуч­ними квітами деякий час вважалося поганим смаком. Але сучасні штучні квіти часто мають такий вигляд, що не поступаються своїм природним аналогам. До того ж у багатьох людей є вагомі причини віддавати пере­вагу саме цим красеням, а не живим квітам.

Переваги штучних квітів

До речі, штучні квіти в інтер’єрі здатні подарувати будь-якому приміщенню чудовий природний колорит. Даремно чимало господарів скептично ставляться до таких квітів, а вони можуть вдало доповнити омріяний затишок. Давно минув той час, коли рослини виготов­ляли з дешевого пластика. Сучасні штучні квіти фак­тично неможливо відрізнити від справжніх, при цьому вони мають чимало переваг — й інтер’єр прикрасять, і звільнять господарів від зайвих турбот.

Скажімо, навіть за правильного догляду, букети з живих квітів живуть недовго. Враховуючи вартість таких квітів, далеко не кожному буде по кишені регулярно за­повнювати ними домашні вази. Штучні квіти не треба поливати, пересаджувати, підживлювати. Якщо ваш до­машній улюбленець, кіт чи собака, переверне вазу, вам не доведеться збирати з підлоги пролиту воду або очищати килим від бруду. Справжнім порятунком штучні квіти можуть стати для алергіків — вони не мають ароматів.

Різноманітний асортимент несправжніх квітів дозво­лить вам милуватися, наприклад, тюльпанами, троянда­ми, гладіолусами повсякчас, за будь-якої пори року.

Якщо матеріал, з якого виготовлені штучні квіти якіс­ний, то вони не вицвітатимуть, не вигоратимуть на сонці.

Живі рослини — це прекрасно, але багато з них потребують великої уваги, дбайливого догляду і деяких спеціальних знань. Скількох квітникарів-аматорів спіткало розчарування, коли у них гинули дорогі й улюблені квіти у горщиках. Це може відбутися з різних причин — неправильний полив, погане освітлення або температурний режим, надмірне або недостатнє підживлення, хвороби, комахи-шкідники.

Добре, якщо у вас є маса часу, щоб доглядати за своїми улюбленцями. Але що робити діловим людям, які часто бувають у роз’їздах, пізно приходять додому, мріють лише впасти на ліжко і хоч хвилинку відпочити? Адже вони також хочуть бачити у себе вдома зелень і квітучий сад. Саме оформлення інтер’єру штучними квітами допоможе таким господарям впоратися з цим без зайвих хвилювань.

Сучасні якісні вироби дуже важко відрізнити від їхніх живих побратимів.

Найчастіше зробити це можна, тільки зблизька. Також не потрібно забувати, що живі рослини цвітуть у певний період, який іноді триває лише лічені години. Штучні квіти в інтер’єрі квартири будуть дарувати вам свою красу цілорічно, незалежно від того, яка погода за вікном.

Є ще причини, з яких деякі рослини бажано берегти від дітей і домашніх тварин. Багато з них мають розкішне, але отруйне листя, здатне викликати сильне отруєння. Ошатні декоративні рослини, виготовлені з пластика, нейлону, фольги або інших матеріалів цих проблем своїм власникам не завдають.

У кожній кімнаті — своя квітка

У будь-якої господині знайдеться безліч порожніх ваз, які стоять у шафі, припадають пилом, чекаючи на­годи, аби їх заповнили квітами. А якщо в них постави­ти штучні квіти?! Звичайно це прикрасить будь-який інтер’єр. При цьому для кожного приміщення в будин­ку треба підібрати свої квіти.

У простій і затишній вітальні найкраще будуть поєднуватися округлі букети, які флористи іменують терміном “бідермейєр”. їх дуже зручно розставляти в невеликих вазах на різних столах, полицях, підвікон­нях. Альтернативний варіант — квіти на довгих ніжках, які ставлять у високі вази, що стоять на підлозі. Такі композиції можна доповнити пір’ям, сухими гілками та іншими стильними декоративними елементами.

Для тематичних кімнат підбирайте композиції за кольорами. Так, для інтер’єру в стилі хай-тек підійдуть сині відтінки, вікторіанський і африканський стилі “полюбляють” насичені помаранчеві та червоні кольо­ри, а стиль модерн — лілові та перлинні відтінки.

Для спальні підійдуть ніжні й романтичні букети, які допоможуть створити в кімнаті атмосферу затишку. Тут не потрібні квіти занадто яскравих кольорів. Спаль­ню краще прикрасити такими виробами, які мають м’які або ніжні відтінки — салатні, ніжно-жовті, бла­китні, бузкові з рожевим.

У кухні гарний вигляд мають букети з простих польо­вих квітів, а також виткі рослини, розвішані по стінах.

Якщо вам подобається мінімалізм, то варто віддава­ти перевагу одноколірним комбінаціям або окремому зеленому деревцю. Невелику квартиру також не варто прикрашати пишними багатими букетами або великими росли­нами. Непоганий вигляд в сучас­них будинках мають окремі гілоч­ки зелених рослин з фруктами. Якщо ви вирішили прикрасити штучними квітами ванну, то головний критерій під час їх вибору — стійкість до вологи. Така ж вимога і до букетів для перед­покою. Справа в тому, що вони часто покриватимуться пилом і їх доведеться регулярно мити.

Не забудьте прикрасити і фасад будинку з літньою терасою. Підберіть для них великі діжки з простою штучною зеленню.

Нині дуже популярними є штучні рослини, які іміту­ють натуральні — квітуючі соняшники, вишукані орхідеї, колоритні гербери, різних видів пальми. Хоча трапляються й фантастичні моделі, виготовлені з різнобарвної парчі, позолоти або вкриті блискучими камінчиками, ці креативні штучні квіти для інтер’єру мають багатий вигляд, вони відмінно підійдуть сміли­вим і екстравагантним людям.

У класичному інтер’єрі часто є колони, їх можна чу­дово обплести пагонами штучного плюща, чи інших витких рослин. Такі вироби застосовують для маску­вання різних дефектів або комунікацій. Існує ще безліч варіантів застосовування цих чудових аксесуарів у на­ших сучасних квартирах.

Спробуйте прикрасити свою оселю штучними квіта­ми і переконайтеся, що це справді не лише гарно, але й вигідно.

О.М. МИКОЛАЙЧУК,
дизайнер інтер’єру

Журнал «Квіти України»,
№2 за 2016 р.

Залишити відповідь